Два кръга преди края на сезона четири тима са замесени в битката за титлата в Турция, след като Бешикташ срази Кайзериспор с 2:0 в мач от 32-ия кръг и е на 4 точки зад лидера Галатасарай.

Душко Тошич (31) и Адриано Корея (45) вкараха головете за успеха на „орлите”, които завършиха мача в намален състав. Тошич бе изгонен в 61-ата минута, когато получи втори жълт и червен картон. Гостите също приключиха с десет футболисти на терена, след като в последната 90-а минута и нападателят Булут видя червения цвят на картона.

След победата си Бешикташ е четвърти с 65 точки и на 4 след водача във временното класиране Галатасарай. Фенербахче и Истанбул Башакшехир имат по 66 точки в актива си и също копнеят за титлата.