Атлетик (Билбао) записа четвърта поредна победа в Примера дивисион след успеха с 3:0 над Спортинг (Хихон) в мач от 22 кръг на испанския шампионат.

Успехът дойде с попадения на Давид Лопес от дузпа, Гаиска Токеро и Фернандо Йоренте. Гостите от Хихон играха 75 минути с човек по-малко заради отстраняването на Аморим Грегори при дузпата.

Успехът изкачи Атлетик на пето място в класирането, след като Еспаньол загуби с 2:3 гостуването си на борещия се за оцеляване в елита Алмерия.

Сарагоса и Расинг (Сантандер) направиха 1:1 и останаха близко до битката в дъното на класирането. Кристиан Фернандес изведе гостите напред в 14-ата минута, а пет минути преди почивката Саид Бутахар изравни за домакините./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ
От 5 февруари (събота)
1:0 Давид Лопес (16-дузпа), 2:0 Гаиска Токеро (28), 3:0 Фернандо Йоренте (73)

0:1 Кристиан Фернандес (14), 1:1 Саид Бутахар (40)

Хетафе – Депортиво (Ла Коруня) 4:1
1:0 Адриан Колунга (19), 2:0 Адриан Колунга (26), 3:0 Мику (44), 4:0 Педро Риос (57), 4:1 Рики (68-дузпа)

1:0 Марсело Силва (5), 2:0 Калу Уче (7), 3:0 Ернан Бернардейо (18), 3:1 Жоан Верду (34), 3:2 Алваро Васкес (49)

Осасуна – Майорка 1:1
1:0 Мигел Флано (8), 1:1 Гонсало Кастро (37)

На 5 февруари (събота)
21:00 часа Виляреал – Леванте (ТВ +)
Баланс: 7 мача, 6 победи за Виляреал, 1 равенство

23:00 часа Барселона – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 147 мача, 62 победи за Барселона, 34 равенства, 51 победи за Атлетико (Мадрид)

На 6 февруари (неделя)
18:00 часа Севиля – Малага (Филм +)
Баланс: 51 мача, 21 победи за Севиля, 12 равенства, 18 победи за Малага

20:00 часа Реал (Мадрид) – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 127 мача, 70 победи за Реал (Мадрид), 33 равенства, 24 победи за Реал Сосиедад

22:00 часа Валенсия – Еркулес (ТВ +)
Баланс: 39 мача, 18 победи за Валенсия, 7 равенства, 14 победи за Еркулес

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.