Милан записа четвърта поредна победа в Серия “А”, след като в мач от 17 кръг се наложи с 4:1 над Пескара. Резултатът беше открит още в 35-ата секунда, когато Рикардо Монтоливо намери Стефан ел Шаарави, който асистира за попадението на Антонио Ночерино.

Монтоливо, Робиньо и Ел Шаарави опитаха да удвоят аванса на “росонерите”, но Матия Перин успя да отрази ударите им. Пет минути след почивката младият вратар се предаде, когато Елвис Абрускато си вкара автогол.

Кристиан Терлици бързо върна едно попадение и върна надеждите на новака в Серия “А”. Те обаче бяха попарени от нов автогол. Този път Жонатас прати топката в собствената си врата в 79-ата минута. Две минути по-късно Ел Шаарави вкара 14-ия си гол от началото на сезона.

Катания излезе на осмо място в класирането, след като обърна Сампдория за успеха с 3:1. “Моряците” откриха в 29-ата минута, когато Енцо Мареска беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Никола Легроталие срещу Емануеле Икарди в наказателното поле.

“Слоновете” обърнаха резултата в своя полза след почивката. Марио Анхел Палиалунга изравни в 55-ата минута, а Гонсало Бергесио даде аванс на Катания десет минути по-късно. Лукас Кастро се разписа в последната минута.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ
15.12.12
19:00 ч.
Удинезе – Палермо 1:1
0:1 Йосип Иличич (33), 1:1 Антонио ди Натале (89)
Фиорентина – Сиена 4:1
1:0 Лука Тонис (16), 2:0 Давид Писаро (19-дузпа), 3:0 Алберто Акуилани (45), 3:1 Реджиналдо (70), 4:1 Лука Тони (79)
16.12.12
16:00 ч.
Катания – Сампдория 3:1
0:1 Енцо Мареска (21-дузпа), 1:1 Мариано Анхел Палиалунга (55), 2:1 Гонсало Бергесио (65), 3:1 Лукас Кастро (90)
Дженоа – Торино 1:1
0:1 Роландо Бианки (19), 1:1 Андреас Гранквист (29)
16.12.12
16:00 ч.
Ювентус – Аталанта 3:0
1:0 Мирко Вучинич (2), 2:0 Андреа Пирло (14), 3:0 Клаудио Маркизио (27)
16.12.12
16:00 ч.
Милан – Пескара 4:1
1:0 Антонио Ночерино (1), 2:0 Елвис Абрускато (51-автогол), 2:1 Кристиан Терлици (56), 3:1 Жонатас (79-автогол), 4:1 Стефан ел Шаарави (81)
16.12.12
16:00 ч.
Парма – Каляри 4:1
0:1 Марко Сау (20), 1:1 Ишак Белфодил (21), 2:1 Джонатан Биабиани (54), 3:1 Хайме Валдес (65-дузпа), 4:1 Ишак Белфодил (86)
16.12.12
21:45 ч.
Наполи – Болоня (ТV 7)
Баланс: 110 мача, 37 победи за Наполи, 35 равенства, 38 победи за Болоня

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК