Парма записа четвъртата си поредна победа в Серия “А”, след като в мач от 21 кръг се наложи с 1:0 като домакин на Удинезе. Амаури вкара единственото попадение в мача в 35-ата минута, когато с глава засече центриране на Антонио Касано. В 55-ата минута Фелипе с шпагат предотврати изравнителен гол на Антонио ди Натале. С този успех Парма се доближи до местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Торино също се доближи до Топ 5 на класирането, след като записа успех с 1:0 над Аталанта. Единствения гол в мач беше реализиран от Алесио Черчи в 60-ата минута от дузпа. Решението за отсъждане на наказателния удар беше много спорно, тъй като вратарят на гостите Консили игра с топката преди Черчи да връхлети върху него и да падне на терена. Вратарят на “биковете” Даниеле Падели с добра намеса предотврати изравнителен гол на Херман Денис, а гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Бривио получи втори жълт картон в добавеното време.

Болоня спечели точка при гостуването си на Сампдория. Двамата тима завършиха 1:1, а Алесандро Диаманти вкара изравнителния гол за гостите от дузпа в последната минута. Маноло Габиадини даде аванс на “моряците” в 62-ата минута, но не ликува след попадението срещу бившия си отбор. В края на мача Лазарос Христодулопулос беше фаулиран в наказателното поле, а Диаманти беше точен при изпълнението на дузпата.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 21 КРЪГ
25.01.14
19:00 ч.
Наполи – Киево 1:1
0:1 Дженаро Сардо (18), 1:1 Раул Албиол (88)
25.01.14
21:45 ч.
Лацио – Ювентус 1:1
1:0 Антонио Кандрева (27-дузпа), 1:1 Фернандо Йоренте (60)
26.01.14
13:30 ч.
Верона – Рома 1:3
0:1 Адем Ляич (45), 1:1 Емил Холфредсон (49), 1:2 Жервиньо (60), 1:3 Франческо Тоти (83)
Сампдория – Болоня 1:1
1:0 Маноло Габиадини (62), 1:1 Алесандро Диаманти (90-дузпа)
26.01.14
16:00 ч.
Интер – Катания 0:0
26.01.14
16:00 ч.
Каляри – Милан 1:2
1:0 Марко Сау (28), 1:1 Марио Балотели (87), 1:2 Джампаоло Пацини (89)
26.01.14
16:00 ч.
Ливорно – Сасуоло 3:1
1:0 Леандро Греко (5), 2:0 Паулиньо (11), 3:0 Марко Бенаси (26), 3:1 Доменико Берарди (29)