Валенсия записа четвърта поредна победа в Примера дивисион, след като в мач от 19 кръг записа домакински успех ск 2:0 над Депортиво (Ла Коруня).

Френският защитник на “прилепите” Жереми Матийо откри резултата 12 минути преди края след асистенция на Тино Коста. Пабло Ернандес удвои в последната минута на мача.

Това бе четвъртата поредна победа на тима на Унай Емери за първенство, след като преди успя да се наложи над Реал Сосиедад, Еспаньол и Леванте.

Въпреки успеха Валенсия остана на четвърто място в класирането с 37 точки, на две зад третия Виляреал. Депортиво е на 13-о място с 21 точки./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 19 КРЪГ
От 15 януари (събота)
Виляреал - Осасуна 4:2
1:0 Маркос Рубен (22), 1:1 Кристиан Вадош (48), 2:1 Кани (50), 3:1 Жоан Капдевила (65), 3:2 Хавиер Кайеха (71), 4:2 Хавиер Родригес (84)

Хетафе - Реал Сосиедад 0:4
0:1 Шаби Прието (9), 0:2 Антоан Гризман (32), 0:3 Микел Арунбуру (88), 0:4 Микел Арунбуру (89)

Сарагоса - Леванте 1:0
1:0 Габи Фернандес (45)

Спортинг (Хихон) - Еркулес 2:0
1:0 Давид Барал (1), 2:0 Начо Касес (29)

Атлетик (Билбао) - Расинг (Сантандер) 2:1
1:0 Хави Мартинес (7), 2:0 Икер Муниаин (10), 2:1 Иван Боладо (75)

Севиля - Еспаньол 1:2
0:1 Хосе Кайехон (41), 0:2 Хосе Кайехон (79), 1:2 Алваро Негредо (90+2)

От 16 януари (неделя)
Валенсия - Депортиво (Ла Коруня) 2:0
1:0 Жереми Матийо (78), 2:0 Пабло Ернандес (90)

На 16 януари (неделя) от 20:00 часа
Алмерия - Реал (Мадрид) (TV+)
Баланс: 6 мача, 1 победа за Алмерия, 1 равенство, 4 победи за Реал (Мадрид)

На 16 януари (неделя) от 22:00 часа
Барселона - Малага (TV+)
Баланс: 60 мача, 39 победи за Барселона, 10 равенства, 11 победи за Малага

На 17 януари (понеделник) от 22:00 часа
Атлетико (Мадрид) - Майорка (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 26 мача, 10 победи за Атлетико (Мадрид), 6 равенства, 10 победи за Майорка