Хамбургер, единственият отбор, който играе в Бундеслигата без прекъсване от нейното създаване, остана опасно близо до зоната на изпадащите, след като допусна четвърта поредна загуба. Северняците отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Волфсбург в мач от 27 кръг.

След нулево първо полувреме двата тима си размениха по едно попадение веднага след почивката. Хърватинът Марио Манджукич даде аванс на “вълците” В 46-ата минута с 10-ия си гол за сезона. Шведът Маркус Берг обаче изравни резултата още в следващата минута.

Марсел Шефер донесе победата на домакините. Той се разписа при изпълнение на пряк свободен удар в 75-ата минута. В добавеното време защитникът на Хамбургер Денис Аого пропусна чудесна възможност за изравнителен гол.

Успехът изкачи “вълците” временно на осмото място, докато Хамбургер остана на 14-а позиция, само две точки над опасната зона на изпадащите.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 27 КРЪГ
23.03.12
21:30 ч.
Волфсбург – Хамбургер 2:1
1:0 Марио Манджукич (46), 1:1 Маркус Берг (47), 2:1 Марсел Шефер (75)
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хофенхайм
Баланс: 7 мача, 1 победа за Борусия (Мьонхенгладбах), 2 равенства, 4 победи за Хофенхайм
19:30 ч.
Шалке 04 – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 55 мача, 12 победи за Шалке 04, 18 равенства, 25 победи за Байер (Леверкузен)
25.03.12
16:30 ч.
Щутгарт – Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 59 мача, 28 победи за Щутгарт, 14 равенства, 17 победи за Нюрнберг
25.03.12
18:30 ч.
Кьолн – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 77 мача, 25 победи за Кьолн, 19 равенства, 33 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.