Олимпик (Лион) загуби с 1:2 гостуването си на Евиан в мач от 4 кръг на френската Лига 1. Това е четвърто поредно поражение за „хлапетата“ във всички турнири. За Евиан това беше първа победа за сезона.

Домакините взеха ранен аванс още в 8-ата минута, когато оставеният непокрит Кевин Берижо получи топката от Седрик Барбоса и се разписа във вратата на Антони Лопес. В 33-ата минута централният нападател вкара втория се гол в мача, когато получи асистенция от Даниел Вас.

Олимпик (Лион) се опита да отговори през второто полувреме, но стигна само до едно попадение три минути след почивката. Точен за гостите беше Джордан Фери.

Успехът изкачи Евиан на 11-о място в класирането с 4 точки, докато „хлапетата“ са временно на трета позиция с 6 точки. Лидер с 9 точки от три мача е Олимпик (Марсилия).

ФРАНЦИЯ, ЛИГА 1, 4 КРЪГ
От 31 август (събота)
Евиан – Олимпик (Лион) 2:1

ПРЕДСТОЯЩИ
На 31 август (събота): ПСЖ – Гинган, Бастия – Тулуза, Лориен – Валансиен, Реймс – Нант, Рен – Лил, Сошо – Аячо
На 1 септември (неделя): Сент Етиен – Бордо, Ница – Монпелие, Олимпик (Марсилия) - Монако

КЛАСИРАНЕ: 1.Олимпик (Марсилия) 9 т., 2.Монако 7 т., 3.Олимпик (Лион) 6 т., 4.Рен 6 т., 5.Реймс 6 т. и др.