Бастия победи Лориен с 4:1 в мач от 9 кръг на френската Лига 1 и излезе на девето място в класирането. След четвъртата си поредна загуба “мерлузите” останаха в зоната на изпадащите.

Риад Будебуз откри резултата за корсиканците в 6-ата минута, а в 23-ата Уаби Хазри беше точен от дузпа. Само 8 минути по-късно Матийо Кутадьор намали резултата.

Милош Красич се разписа за Бастия в 59-ата минута, а Ромарик НДри вкара четвъртия гол за домакините 11 минути преди края.

ФРАНЦИЯ, ЛИГА 1, 9 КРЪГ
От 4 октомври (петък)
Бастия – Лориен 4:1

ПРЕДСТОЯЩИ
На 5 октомври (събота): Монако – Сейнт Етиен, Гинган – Рен, Лил – Аячо, Нант – Евиан, Тулуза – Ница, Валансиен – Реймс
На 6 октомври (неделя): Монпелие – Олимпик (Лион), Бордо – Сошо, Олимпик (Марсилия) – ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.МОНАКО 18 т., 2.ПСЖ 18 т., 3.Олимпик (Марсилия) 17 т., 4.Лил 14 т., 5.Ница 14 т.