Фортуна (Дюселдорф) направи домакинско 1:1 с Майнц в мач от 24 кръг на Бундеслигата. Това беше първо реми за тима на Норберт Майер от 9 мача насам, докато отборът на Томас Тухел записа четвърно поредно равенство.

Домакините взеха ранен аванс, когато в 6-ата минута Бо Свенсов си вкара автогол. Той прати топката в мрежата на Кристиан Веткло с глава след центриране на Дани Шахин.

Пет минути преди почивката Иван Класнич изравни за Майнц. Хърватският нападател се разписа с глава след центриране на Марко Калигиури.

Спечелената точка изкачи Фортуна на 12-о място в класирането с 28 точки, докато Майнц е осми с 34, на две точки от местата, даващи право на участие в Лига Европа.

Борусия (Дортмунд) – Хановер 3:1
1:0 Роберт Левандовски (8), 2:0 Роберт Левандовски (21), 2:1 Мохамед Абделауе (40), 3:1 Юлиан Шибер (72)
02.03.13
16:30 ч.
Волфсбург – Шалке 04 1:4
0:1 Юлиан Дракслер (33), 1:1 Ивица Олич (50), 1:2 Юлиан Дракслер (63), 1:3 Джеферсон Фарфан (78), 1:4 Клаас Ян Хунтелаар (86)
Нюрнберг – Фрайбург 1:1
1:0 Тими Симонс (33-дузпа), 1:1 Джонатан Шмид (83)
02.03.13
16:30 ч.
Хамбургер – Гройтер Фюрт 1:1
0:1 Никола Джурджич (14), 1:1 Максимилиан Байстер (21)
02.03.13
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Щутгарт 2:1
0:1 Ведад Ибишевич (12-дузпа), 1:1 Щефан Кислинг (82-дузпа), 2:1 Ларс Бендер (86)
Фортуна (Дюселдорф) – Майнц 1:1
1:0 Бо Свенсон (6-автогол), 1:1 Иван Класнич (40)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК