Четвъртият мач от програмата на Група „D” в турнира за Купата на африканските нации в Екваториална Гвинея приключи със същия резултат като предходните три срещи. Този път Камерун и Гвинея завършиха 1:1 и също като Кот д’Ивоар и Мали, направили реми със същия резултат по-рано днес, запазват шансове за класиране за фазата на елиминациите. Това е десетият мач без победител от началото на турнира, който вече си спечели прозвището като надпреварата на ремитата.

Камерун поведе в 13-ата минута, когато Бенджамен Муканджо центрира от корнер и след лоша намеса на вратаря Ятара топката се озова във вратата му. Гвинея обаче изравни в 42-ата минута след далечен шут на Ибрахима Траоре.

Така след втория кръг в групата всички отбори са с по 2 точки в актива си и абсолютно еднаква голова разлика 2:2. Победителят и вторият в класирането ще бъдат определени в последните мачове, а ако и те завършат с резултат 1:1, ще влизат други критерий за определяне на първите два тима в групата ще стане чрез жребий.