Байерн (Мюнхен) почти си гарантира място на осминафиналите в Шампионската лига. Финалистът от последното издание на турнира записа трета поредна победа в група "А" и има пълен актив от 9 точки, докато съперниците му Базел, Рома и ЧФР Клуж са само с по 3. Днес баварците се справиха с румънския първенец, а резултатът 3:2 стана факт след два автогола на гостите.Капитанът на Клуж Каду изведе ЧФР Клуж напред в 28-ата минута, но в 32-ата засече топката в собствената си врата.  Кристиан Панин също си отбеляза автогол в 38-ата минута. Ласана Диара удари греда излезнал сам срещу Ханс Йорг Бут в 45-ата. През второто полувреме Марио Гомес направи 3:1, а в заключителните минути Кулио оформи крайния резултат.

Байерн и днес беше без голяма част от основните си футболисти, начело със звездите Франк Рибери, Ариен Робен, Марк ван Бомел и Мирослав Клозе. След поредицата от слаби мачове и заслужени критики, техните заместници взеха глътка въздух с убедителното 3:0 срещу Хановер в Бундеслигата и се очакваше да нямат особени проблеми с румънците. Луис ван Гаал за първи път през сезона пусна като титуляр в Шампионската лига Марио Гомес, а зад германския национал беше офанзивното трио Хамит Алтънтоп - Тони Кроос - Томас Мюлер.

Баварците започнаха двубоя със самочувствие, но териториалният им превес по никакъв начин не притесняваше гостите. В последния си мач ЧФР Клуж допусна цели пет гола и  затова футболистите на Сорин Карлу бяха особено внимателни в защита. Срещата вървеше спокойно до 28-ата минута, когато бранителите на Байерн "проспаха" едно центриране на Роберто Де Зерби от фаул и Каду простреля Ханс-Йорг Бут. Това бе четвърти гол на румънския тим в тазгодишното издание на турнира и четвърти отбелязан след удар с глава.

Публиката на "Алианц Арена" се надяваше на бърз отговор от страна на своите любимци и до почивката резутатът вече бе 2:1 в полза на германския шампион. И двете попадения във вратата на Едуард Станчиу обаче бяха отбелязани от негови съотборници. В 32-ата минута голмайсторът Каду подложи крак след прострелно центриране на Бастиан Швайнщайгер и топката спя в мрежата на румънците. Само пет минути по-късно се случи нещо още по-комично. Този път центрирането дойде от корнер, Кристиан Панин не се ориентира добре и също си вкара автогол.

Играчите на ЧФР Клуж не се стъписаха от неприятния развой на събитията и можеха да се оттеглят на полувремето при равенство, но гредата се оказа верен помощник на Бут след изстрел на Ласина Траоре, който бе останал очи в очи с него.

През втората част Байерн съвсем намали оборотите и ядоса собствените си фенове, които не се поколебаха да освиркат безкрайните разигравания по ширината на терена. Интригата приключи след гола на Марио Гомес в 77-ата минута, който също бе доста късметлийски. Отново капитана Каду се опита да изчисти топката, но тя рикошира в крака на Гомес, мина между краката на слисания Станчою и резултатът стана 3:1. Гостите продължиха да действат офанзивно и бяха възнаградени с красиво попадение на Кулио в 86-ата минута, но за повече не им стигнаха силите./БЛИЦ

Байерн (Мюнхен) - ЧФР Клуж 3:2
0:1 Каду (28), 1:1 Каду (32-автогол), 2:1 Кристиан Панин (38-автогол), 3:1 Марио Гомес (77), 3:2 Хуан Емануел Кулио (86)

bajern
Байерн:
1.Ханс-Йорг Бут, 21.Филип Лам, 44.Анатолий Тимошчук, 16.Андреас Отъл, 28.Холгер Бадщубер, 23.Даниел Пранич, 8.Хамит Алтънтоп, 31.Бастиан Швайнщайгер (80-4.Едсон Браафхайд), 25.Томас Мюлер, 39.Тони Кроос, 33.Марио Гомес

cluj
ЧФР Клуж:
44.Едуард Станчою, 4.Кристиан Панин, 20.Каду, 24.Йонуц Рада, 8.Доминик Кивуву, 19.Хуан Емануел Кулио, 13.Фелипе Пиколо, 10.Роберто де Дзерби, 7.Емил Дика, 16.Рафаел Бащош (56-22.Адриан Хора), 9.Ласина Траоре (32.Саша Беланович)