ЧФР Клуж взе шампионската титла в Румъния за трети път в историята си. Това стана факт, след като “железничарите” се наложиха с 3:2 над Университатя в градското дерби.

Срещата трябваше да се проведе на 8 май, но тогава беше прекратена в средата на първото полувреме заради масово меле и това наложи преиграване.

Университатя поведе с два гола, след като Мариян Кристеску се разписа в 29-ата и 47-ата минути. В 49-ата обаче Габриел Мурешан върна едно попадение.

Моду Сугу изравни в 66-ата минута, а в самия край на мача Габриел Каду се разписа от дузпа, което се оказа шампионския гол за ЧФР Клуж.

След победата “железничарите” вече имат 70 точки, с три повече от Васлуй кръг преди края. Тимът на Живко Миланов единствен може да застигне ЧФР Клуж в класирането, но отборът от Трансилвания обаче има по-добър баланс в директните двубои.