Байер (Леверкузен) постигна класическа победа с 3:0 у дома срещу последния в Бундеслигата Хановер. С две попадения за "аспирините" се отчете Хавиер Ернандес - Чичарито, а гол вкара и Щефан Кислинг, който откри резултата малко преди почивката след асистенция на Чалханоглу. Ернандес пък покачи на 2:0 в 63-ата минута от дузпа, след което оформи класическия успех в 87-ата, когато му асистира Кампъл.

Леверкузен събра 31 точки и е четвърти във временното класиране, с една повече от Шалке 04. Хановер остава на дъното с едва 14 точки в актива.

Дармщад - Шалке 04 0:2
0:1 Макс Майер (43), 0:2 Льорой Сане (53)
30.01.16
16:30 ч.
Аугсбург - Айнтрахт (Франкфурт) 0:0
30.01.16
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Хановер 3:0
1:0 Щефан Кислинг (44), 2:0 Хавиер Ернандес (63-дузпа), 3:0 Хавиер Ернандес (87)
30.01.16
16:30 ч.
Вердер - Херта 3:3
0:1 Владимир Дарида (29), 0:2 Марвин Платенхарт (41), 1:2 Фин Бартелс (67), 1:3 Саломон Калу (71), 2:3 Клаудио Пизаро (75-дузпа), 3:3 Сантяго Гарсия (77)