Япония загуби от Мексико с 1:2 в последния мач и за двата тима от Група "А" на турнира за Купата на Конфедерациите в Бразилия. Двата гола за победата на „ацтеките” вкара нападателят на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес – Чичарито (54, 66), докато почетното попадение за „сините самураи" бе дело на Шинджи Оказаки (86). Така пети пореден мач между съперниците завърши с един гол разлика.

През първото полувреме на стадион „Минейрао” в Бело Оризонте не паднаха попадения и всичко по-интересно се случи след почивката. В 54-ата минута Хавиер Ернандес се възползва от пас на Гуардадо и вкара за 0:1. След още 12 минути игра отново Чичарито бе в прегръдките на своите съотборници, след като завърши чудесно извеждащо подаване на Миер за 0:2. Почетното попадение за Япония пък падна в 86-ата минута, а него автор стана Шинджи Оказаки след асистенция на Ендо.

Така "ацтеките" записаха победа в турнира за разлика от своя съперник и завършиха на трето място в групата с 3 точки. „Сините самураи” си тръгват от Бразилия като последни в Група „А” без нито една спечелена точка.

6777.jpgЯпония – Мексико 1:2
0:1 Хавиер Ернандес (54), 0:2 Хавиер Ернандес (66), 1:2 Шинджи Оказаки (86)

Бело Оризонте
, “Минейрао”
Съдия: Феликс Брих (Германия)
Жълт картон: Сакай (Япония)

Япония
: 1.Кавашима, 16.Курихара, 15.Коно, 5.Нагамото (77 - 14.Накамура), 21.Сакай (58 - 6.Учида), 7.Ендо, 13.Хосогай, 9.Оказаки, 4.Хонда, 18.Маеда (65 - 22.Йошида), 10.Кагава

Мексико: 1.Очоа, 20.Торес Нило, 15.Морено, 21.Миер, 4.Рейес, 18.Гуардадо (71 - 3.Салсидо), 6.Торадо, 17.Завала, 10.Дос Сантос (78 - 7.Барера), 14.Ернандес, 19.Хименес