Съотборникът на Митко Бербатов в Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес заби хеттрик при победата на Мексико над Салвадор с 5:0. Двубоят е от група “А” на турнира “Голд Къп”. Мачът се игра пред повече от 80 хиляди зрители на “Каубойс Стейдиъм” в Тексас. Първото полувреме завърши без отбелязан гол, но през втората част мексиканците се развихриха и нанизаха пет попадения.

Ефраин Хуарес се разписа за 1:0 в 55-ата минута, Де Нигрис направи 2:0 в 58-ата. В 60-ата минута Ернандес отбеляза първия си гол за 3:0. До края на двубоя Чичарито блестеше и оформи своя хеттрик. Първо реализира за 4:0 в 67-ата минута, а след това в добавеното време беше точен от дузпа за крайното 5:0. Нарушението бе отсъдено за фаул на Гонсалес от състава на Салвадор, който бе изгонен с директен червен картон.

В друга среща от група “А” Коста Рика разгроми Куба с 5:0./БЛИЦ