Домакините от Чили се мъчиха да разпечатат вратата на Боливия цяло първо полувреме и успяха в самия край, след като Жеан Беасейоур бе точен за 1:0 в 44-ата минута. И след паузата играчите на Чили продължиха да имат сериозно затруднения в намирането на правилния път към гола. Едва в 74-ата минута Марко Есстрада покачи на 2:0 и даде сигнал, че предстои истински разгром за гостите от Боливия. В 78-ата минута Александър Санчес направи резултата класически, а в последната 90-а минута пак той оформи и крайното 4:0 в тази среща.

След победата си Чили се изкачи на второ място във временното класиране на точка от лидера Бразилия. След загубата си пък Боливия остава на предпоследната 9-а позиция с актив от 12 точки. /БЛИЦ