Чили победи Мексико с 2:1 в мач от група “С” на Копа Америка, но успехът не бе лесен. Ел Три участват на турнира с подмладен състав, защото миналия месец играха на “Голд Къп”.

Фаворитът Чили започна мача уверено, но с пропуски се отличиха звездата на Удинезе Алексис Санчес и Умберто Суасо. Противно на случващото се на терена “ацтекита” откриха резултата в 41-ата минута. Нестор Араухо стреля с глава, вратарят на Чили Клаудио Браво проспа ситуацията и 1:0 в полза на Мексико.

През второто полувреме "`червените" тръгнаха да обръщат мача. Удар на Суасо бе спасен от вратаря. В 67-ата минута Естебан Паредес засече центриране от ъглов удар и изравни. В 73-ата минута обратът стана факт, след като Артуро Видал също засече с глава след корнер и направи 2:1.

В другия мач Уругвай направи 1:1 с Перу. Така Чили оглави група “С” след изиграването на първите срещи./БЛИЦ