Интер победи Рома с 1:0 в голямото дерби от 11-ия кръг на Серия „А”. Единственото попадение заби Гари Медел в 31-ата минута. С отлични изяви беше и вратарят на победители Самир Ханданович.

С успеха „нерадзурите” изместиха съперника от първото място. Тимът на треньора Роберто Манчини има 24, този на колегата му Руди Гарсия е с 23 точки.

Трябва да се отбележи обаче, че утре Наполи и Фиорентина могат да съберат същия актив като "синьо-черните", ако победят съответно Дженоа като гост и Фрозиноне като домакин.

Дербито започна без предварително проучване и положенията се заредиха пред двете врати. В 8-ата Фреди Гуарин се опита да прехвърли стража на гостите Войсчех Шчесни, но той внимаваше и улови топката. Рома отвърна с бърза контраатака, при която Лукас Дин центрира отляво, Един Джеко засече с глава, но Ханданович изби.

После Марсело Брозович проби и центрира успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече топката в мрежата. В 23-ата минута Джеко пропусна отблизо да открие резултата, след като Д’Амброзио изчисти с шпагат.

В 31-ата минута Медел овладя пас от Стеван Йоветич фронтално срещу вратата и със силен шут в долния десен ъгъл взриви „Сан Сиро” – 1:0 за Интер.

Гостите обаче нямаха никакво намерение да се предават и положенията пред Ханданович през второто полувреме зачестиха. Стражът обаче беше непробиваем. Ханданович направи три последователни спасявания – два на Салах и рикошет.

"Вълците" завършиха срещата с 10 души, след като Миралем Пянич получи червен картон четвърт час преди края. Така халфът ще пропусне градското дерби с Лацио. Отборът с най-силната защита пък победи този с най-силното нападение.

Интер: Ханданович, Д’Амброзио (78-Ранокия), Миранда, Мурийо, Нагатомо, Гуарин, Медел (51-Кондогбия), Брозович, Ляич, Йоветич (65-Паласио), Перишич

Рома: Счесни, Майкон, Манолас, Рюдигер, Дин, Флоренци (63- Яго Фалке), Нианголан, Пянич, Салах, Джеко (78-Венкюр), Жервиньо (83-Жервиньо)

Милано, ст.: "Сан Сиро"
Съдия: Никола Рицоли