Универсидад де Чили е новият носител на Kопа Судамерикана. Отборът от Чили победи с 3:0 Лига де Кито (Еквадор) във втория финален мач. След победа с 1:0 в първата среща Универсидад де Чили печели с общ резултат 4:0. За шампиона на Чили това е първи голям трофей в клубната история.

Нападателят Едуардо Варгес вкара два гола в реванша, след като се разписа и в първия двубой. Той бе точен в 3-ата и в 88-ата минути. Густаво Лоренцети добави едно попадение за победителите в 80-ата минута. Двата отбора завършиха с по 10 души на терена, след като за домакините Матиас Родригес получи червен картон в 86-ата минута, а за Лига де Кито играта напусна Хорхе Гуагуа. Едуардо Варгес стана голмайстор на турнира с 11 попадения. Копа Судамерикана е вторият най-голям футболен турнир в Южна Америка след Копа Либертадорес, който стартира през февруари следващата година./БЛИЦ