Катания се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия. Успехът на елитния тим обаче не дойде никак лесно. Редовното време завърши 1:1. Паолучи откри за гостите в 41-ата минута, а домакините изравниха чак в 88-ата чрез аржентинеца Бергесио.

Гостите се държаха геройски въпреки че играха доста време с 2 души по-малко. Масимилиано Буселато и Андреа де Вито получиха червети картони. Отлично се справи и 43-годишният вратар на Читадела Андреа Пиеробон. В продълженията Лоди (96) и отново Бергесио (102) успокоиха тифозите на Катания.

Фиорентина, Верона, Аталанта, Реджина, Болоня и Сиена вече се класираха на четвъртфиналите, а последният участник ще стане ясен на 5 декември. Тогава се срещат Каляри и Пескара.