Българският национал Ивайло Чочев игра цял мач и блесна с две асистенции за убедителната домакинска победа на Палермо срещу Фрозионе с 4:1 в среща от 16-ия кръг на италианската Серия „А”. Като резерва за гостите пък игра друг българин Александър Тонев, влязъл на мястото на Паганини в 63-ата минута на двубоя.

Още в 5-ата минута бранителят Едоардо Голданига даде преднина на домакините от остров Сицилия след пас на шведския национал Оскар Хилемарк. В 17-ата минута Чочев подаде на аржентинеца Франко Васкес, разписал се за 2:0. Паоло Самарко намали на 2:1 в 24-ата минута и при този резултат приключи първото полувреме.

След час игра Чочев асистира и на македонския нападател Александър Трайковски, който бе точен за 3:1. В 86-ата минута удар на Чочев бе отразен от вратаря на гостите на Никола Леали, но при добавката Алберто Джилардино оформи крайното 4:1.

С успеха си Палермо събра 18 точки и се изкачи на 15-о място във временното класиране при останалите срещи от кръга. Фрозиноне остава под чертата на 18-а позиция с 14 точки.

Палермо – Фрозиноне 4:1
1:0 Едоардо Голданига (5), 2:0 Франко Васкес (17), 2:1 Паоло Самарко (24), 3:1 Александър Трайковски (60), 4:1 Алберто Джилардино (86)