Българският национал Ивайло Чочев игра цял мач за Палермо при загубата с 0:3 в гостуването на Аталанта в среща от 15-ия кръг на италианската Серия „А”.

Аржентинецът Херман Денис (18) даде преднина на домакините от Бергамо сл3ед асистенция на Мартен Де Роон, а Николо Черубин (25) удвои аванса след подаване на Алехандро Гомес.

След почивката в 76-ата минута секунди след влизането си в игра като резерва Джулио Милиачо получи директен червен картон и домакините трябваше да доиграят мача в намален състав. Въпреки това те стигнаха до по-убедителен успех с гола на Мартен Де Роон (79) за крайното 3:0.

С победата си Аталанта събра 24 точки и заема шесто място във временното класиране. Палермо записа трета поредна загуба във всички турнири и остава над опасната зона с 15 точки на 17-а позиция.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А”, 15 КРЪГ
04.12.15
21:45 ч.
Лацио – Ювентус 0:2
0:1 Сантяго Джентилети (7-автогол), 0:2 Пауло Дибала (32)
05.12.15
16:00 ч.
Торино – Рома 1:1
0:1 Миралем Пянич (83), 1:1 Макси Лопес (90+4-дузпа)
Болоня – Наполи 3:2
1:0 Матия Дестро (14), 2:0 Лука Роселини (21), 3:0 Матия Дестро (60), 1:3 Гонсало Игуаин (87), 2:3 Гонсало Игуаин (90)