Наполи надви Палермо с 2:0 в мач от 10-ия кръг на италианската Серия „А”. Гонсало Игуаин откри резултата в 39-ата минута, а Дрис Мертенс реши всичко в 80-ата.

Българският национал Ивайло Чочев влезе като резерва за гостите в 79-ата минута. Бившият халф на ЦСКА смени Ашраф Лазаар.С този успех Наполи вече има 21 точки и е втори във временното класиране. Лидерът Рома е с 23.

В същото време третият Фиорентина би със Верона с 2:0 като гост. Рафаел Маркес от домакините си заби автогол в 25-ата минута, а Никола Калинич в 57-ата фиксира крайния резултат. „Виолетовите” имат също 21 точки.

В следващия кръг Наполи гостува на Дженоа, докато Фиорентина е домакин на Фрозиноне на нашия национал Александър Тонев.
Сашо не игра при победата над своя тим над Карпи с 2:1, защото беше освободен за няколко дни заради семейна трагедия (почина дядо му). Даниеле Чиофани (51) и Паоло Самарко (90) бяха точни за Фрозиноне. Лука Мароне вкара за гостите. Двата тима завършиха с намалени състави, след като Содимо (Фрозиноне) и Бориело (Карпи) получиха червени картони в 72-ата минута.

Аталанта - Лацио 2:1
0:1 Лукас Билия (16), 1:1 Баста (69-автогол), 2:1 Гомес (86)
28.10.15
21:45 ч.
Фрозиноне - Карпи 2:1
1:0 Киофани (51), 1:1 Мароне (66), 2:1 Саммарко (90)
28.10.15
21:45 ч.
Верона - Фиорентина 0:2
0:1 Маркес (25-автогол), 0:2 Никола Калинич (57)
Наполи - Палермо 2:0
1:0 Гонсало Игуаин (39), 2:0 Дрийс Мертенс (80)
28.10.15
21:45 ч.
Рома - Удинезе 3:1
1:0 Миралем Пянич (4), 2:0 Майкон (9), 3:0 Жервиньо (63), 3:1 Теро (77)
Торино - Дженоа 3:3
0:1 Лаксалт (26), 1:1 Лопес (28), 2:1 Запакоста (34), 2:2 Паволети (67), 3:2 Тахцидис (89-автогол), 3:3 Лаксалт (90)