Българският защитник Божидар Чорбаджийски игра едно полувреме за Стал (Миелец) при зрелищното равенство 3:3 с Лехия (Гданск) от 15-ия кръг на полската Екстракласа.

Бившият капитан на ЦСКА не получава много шансове този сезон, но в събота вечер се появи в началото на второто полувреме на мястото на контузилия се Кошчелни. Другият българин в състава - нападателя Алекс Колев, остана на пейката.

Лехия водеше с 2:1 на почивката, след като Стал поведе в 13-ата минута чрез Ситек, но допусна обрат. Гостите вкараха и трети гол в 59-ата, но Чорбаджийски и компания не се предадоха. В 66-ата минута Гжегош Томашевич от дузпа намали на 2:3, а в 77-ата Матеуш Мак се разписа за крайното 3:3. Така Стал попречи на съперника да оглави класирането. Лехия е втори с 30 точки, а на върха с 32 е Лех (Познан). Стал (Миелец) е осми с 21 точки.