Уест Хям обърна у дома Саутхемптън с 3:1 в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига.

„Светците” поведоха на „Болейн Граунд” в самото начало с гол на японеца Мая Йошида (8) след асистенция на Стивън Дейвис, но Матю Джарвис (20) изравни за 1:1, след като се възползва от пас на Кевин Нолан. Малко след това Карлтън Коул (23) направи обрата пълен – 2:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката „чуковете” не само запазиха крехкия си аванс, но и го увеличиха чрез Кевин Нолан (71), който оформи крайноти 3:1 след подаване на Карлтън Коул.

С успеха си Уест Хям събра 31 точки и заема 10-о място във временното класиране. Саутхемптън е осми с 39 пункта.

Уест Бромич – Фулъм 1:1
0:1 Ашкан Дежага (28), 1:1 Матей Видра (86)
Кардиф – Хъл Сити 0:4
0:1 Том Хъдълстоун (18), 0:2 Никица Йелавич (38), 0:3 Никица Йеларич (57), 0:4 Джейк Ливърмор (67)
22.02.14
17:00 ч.
Уест Хям – Саутхемптън 3:1
0:1 Мая Йошида (8), 1:1 Матю Джарвис (20), 2:1 Карлтън Коул (23), 3:1 Кевин Нолан (71)
22.02.14
17:00 ч.
Арсенал – Съндърланд 4:1
1:0 Оливие Жиру (5), 2:1 Оливие Жиру (31), 3:0 Томас Росицки (42), 4:0 Лоран Косчиелни (57), 4:1 Емануеле Джакерини (81)
22.02.14
19:30 ч.
Кристъл Палас – Манчестър Юнайтед (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 27 мача, 5 победи за Кристъл Палас, 6 равенства, 16 победи за Манчестър Юнайтед