Бившият полузащитник на Локомотив (Пловдив) Даксон да Силва най-после дебютира за Вашку да Гама. 25-годишният халф влезе на смяна при равенството 1:1 с Фламенго. Двубоят беше от 26-ия кръг на бразилската Серия "А".

Това беше първо участие на Даксон в официален мач за новия му тим след трансфера от "Лаута". Бразилецът се раздели с Локо (Пд) преди около три месеца, но чак сега дебютира за Вашку да Гама. Даксон замени Марлоне в 60-ата минута и остана на терена до последния съдийски сигнал. Когато бившият играч на "смърфовете" се появи в игра резултатът беше 1:0. В 34-ата минута Нилтон беше дал преднина на Вашку да Гама, а гостите стигнаха до равенството с попадение на Маркос Гонзалес в 87-ата.

Във временното класиране Даксон и компания заемат 6-ото място с 55 точки, а Фламенго е 11-и с 49. До края на сезона в Бразилия остават още два кръга, а титлата предсрочно си осигури Флуминензе.