Бившият треньор на Лудогорец Валдас Дамбраускас дебютира с победа начело на Хайдук (Сплит), който прекъсна негативната си серия от 4 мача без успех за първенство и срази гостуващия Драговоляц с 2:0 в мач от 15-ия кръг на хърватския елит.

Кристиан Димитров, който бе повикан от селекционера на националния ни тим Ясен Петров за мачовете с Украйна (контрола на 11 ноември от 19:30 часа в Одеса) и Швейцария (световна квалификация на 15 ноември от 21:45 часа в Люцерн),  изгледа срещата от резервната скамейка на домакините.

Марин Любичич (29), а в 67-ата минута Стипе Вуклич си отбеляза автогол и подпечата успеха на домакините.

За първи път мач на Хайдук бе ръководен от жена - Ивана Мартиничич, която бе аплодирана от феновете на домакините.

С успеха си тимът от Сплит е четвърти във временното класиране с 24 точки. Драговоляц е последен със 7 точки. Лидер е Осиек с 30 точки.