Българските футболисти в първенството на Малта се отчетоха с добри и три и три гола в 4-ия кръг на местното първенство.

Моста победи Хамрун Спартанс с 4:1, а с две попадения за победителите се отчете Данаил Митев. Той записа и асистенция и беше избран за играч на мача. За Хамрун Спартанс първи гол отбеляза бившият нападател на Славия - Николай Божов.

В 9-ата минута Митев подаде на Карлос Кампаньола, който откри резултата за Моста. В 36-ата бившият играч на Локомотив (София) удвои от фаул, а три минути преди края на първото полувреме след самостоятелен пробив направи 3:0. В 59-ата минута Моста стигна и до четвърти гол, а Божов фиксира крайното 4:1. За Хамрун цял мач играха Адриан Олегов и Ангел Йошев.

Моста е с 6 точки и заема 4-о място, а начело с по четири победи от четири мача са Валета, Биркиркара и Хибърниънс.

Хамрун Спартанс три точки и заема 9-а позиция в 12-членната малтийска Висша лига.