Дания обърна САЩ за победата с 3:1 в контолна среща с попадения на Йохан Абсалонен, Сьорен Риекс и Мартин Бернбург през второто полувреме.

През първата част американците доминираха в атака и Джеф Кънингам закономерно даде аванс на „янките” в 26-ата минута, когато вратарят Томас Сьоренсен не успя да изчисти топката.

Селекционерът на „червения динамит” Мортен Олсен реагире още преди почивката и пусна Бернбург, а Риекс и Абсалонен се появиха в игра след интервала.

Нападателят Абсалонсен изравни в 47-ата минута, след като овладя дълъг пас на Симон Кяер. Пет минути по-късно той асистира на за попадението на Риекс. В 55-ата Якоб Поулсен намери Бернбург за решителния трети гол.

„Показахме, че имаме талантливи играчи, заяви Мортен Олсен. – Конкуренцията за място в тима за световното първенство става оспорвана.”/БЛИЦ