Дания прекърши амбициите на Франция за европейската титла по футбол при жените, след като спечели 1/4-финалната среща между двата тима с 4:2 след дузпи. На полуфинала датчанките ще играят срещу Норвегия, която победи Испания с 3:1.

Джени Арнт вкара решителната дузпа за Дания, след като двубоят беше завършил 1:1 след продължения. Йохана Расмусен даде аванс на датчанките в 28-ата минута, а Франция изравни в 74-ата минута след дузпа на Луиса Несиб.

Несиб и Сабрина Деланоа направиха пропуски при дузпите, след което Арнт класира тима си за полуфиналите. Дания се класира за 1/4-финалите, след като спечели жребий срещу Русия, докато французойките спечелиха групата си.

Солвейг Гулдбрандсен откри резултата за Норвегия в 24-ата минута при победата с 3:1 над Испания. Ирене Паредес си вкара автогол преди почивката и удвои аванса на скандинавките. Ада Хегерберг вкара третия гол за Норвегия, а испанките върнаха едно попадение в добавеното време чрез Дженифър Ермосо.