Дания срази Казахстан с 3:1 в среща от 7-ия кръг на квалификационна група Н и дръпна с 4 точки пред днешния си съперник три кръга преди края, правейки голяма крачка към класиране на Евро 2024 в Германия.

"Червеният динамит" избухна три пъти на “Паркен”, като два от головете паднаха още през първото полувреме. Първо се разписа Йонас Винд (36), а след него точен бе Роберт Сков (45+1).

Скоро след почивката домакините вкараха и трети гол, с който обезсмислиха остатъка от редовното време. Автор на новото попадение бе добре познатия от първата част голмайстор Робер Сков (48). Гостите все пак стигнаха до един почитен гол и вкараха чрез Ян Вороговски (58), но до края не вложиха необходимите усилия, за да направят нещо повече и загубиха.