Албания завърши 1:1 с Дания в град Елбасан в мач от група „I” на квалификацииите за Евро 2016 във Франция.

Гостите бяха по-активни в мача, но въпреки това домакините успяха да поведат в 38-ата минута, когато Ермир Леняни шутира с левия крак пред наказателното поле, а топката рикошира в бранител и влетя в мрежата зад Каспер Шмайхел – 1:0.

Играчите на „червения динамит” натиснаха след почивката и в 55-ата минута Никлас Бентнер беше близо до израняването, но след шута му топката срещна напречната греда.

Албания имаше възможности на контраатака, но в 59-ата и 73-ата минути Беким Балай и Ермир Леняни направиха пропуски.

В 81-ата минута след разбъркване пред вратата на Етрит Бериша се стигна до изравнителното попадение на гостите. Бентнер шутира, вратарят на домакините спаси, а след това топката се върна при нападателя на Волфсбург, който я загуби, но резервата Ласе Вибя успя да реагира най-бързо и я бутна в мрежата за крайното 1:1.

Така Дания остава на върха в групата с 4 точки, колкото имат и албанците, които в първия кръг бяха победили като гости Португалия (1:0), но днес нямаха късмета да спечелят пълен актив.

Албания - Дания 1:1
1:0 Ермир Леняни (38), 1:1 Ласе Вибе (81)