Младежките национали на Дания по футбол до 21 години завършиха 2:2 в домакинството си на Словения и по този начин изместиха България от 2-ото място в Група 2 на евроквалификациите. Вчера "трикольорите" на Михаил Мадански изиграха зрелищен мач с лидера Русия. Срещата в Стара Загора приключи при резултат 3:3. Във временното класиране България е на 3-ата позиция с 8 точки, колкото има и Дания. Головата разлика на "червения динамит" обаче е по-добра с 3 попадения.

На мача в Олборг гостите от Словения започнаха много активно и набързо поведоха с 2:0. В 22-ата минута Еней Йеленич наказа домакините, а 2 по-късно и Андреш Шпорар се разписа.

След почивката с две попадение за Дания се отличи Емил Хойберг, който донесе точка на тима си. 18-годишният талант от Байерн (Мюнхен) първо намали резултата в 46-ата минута, а в 74-ата беше точен за крайното 2:2.

След равенството Словения остана на предпоследното 5-о място с едва 2 спечелени точки до момента. Именно на словенците гостуват нашите младежки национали. Мачът в Нова Горица е във вторник от 18:00 часа.

11 октомври 2013
България - Русия 3:3
0:1 Константин Базелюк (7), 1:1 Стефан Велков (13), 2:1 Ивайло Чочев (37), 2:2 Константин Базелюк (56), 2:3 Александър Козлов (63), 3:3 Александър Колев (66)

Дания - Словения 2:2
0:1 Еней Йеленич (17), 0:2 Андреш Шпорар (24), 1:2 Емил Хойберг (46), 2:2 Емил Хойберг (74)