Кипър допусна разгромна загуба у дома от Дания с 1:4 в среща от Група “H” на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна. Успехът бе от изключителна важност за „червения динамит”, който запазва всичките си шансове дори за първото място в групата и директно класиране за шампионата на Стария континент.

Ларс Якобсен откри резултата още в 7-ата минута за 0:1, а Денис Ромедал удвои преднината на своя тим в 11-ата – 0:2. В 20-ата минута Майкъл Крон-Дели направи резултата класически – 0:3, а две минути по-късно отново Ромедал добави и четвърти гол за "червения динамит" за 0:4. В края на първото полувреме Кипър все пак успя да намали резултата на 1:4 чрез Андреас Авраам, но това бе всичко от страна на домакините и срещата завърши при този резултат.

Така Дания събра актив от 16 точки и поне временно оглави класирането в групата, преди Португалия да изиграе мача си с Исландия. Кипър пък остава на последната позиция с едва 2 спечелени точки.

Кипър - Дания 1:4
0:1 Ларс Якобсен (8), 0:2 Денис Ромедал (11), 0:3 Михаел Крон-Дели (20), 0:4 Денис Ромедал (22), 1:4 Андреас Авраам (45+1)