Дармщат спечели с 2:1 гостуването си на Хамбургер в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Победата за играчите на Дирк Шустер над тима на домакините ги отдалечи от опасната зона на изпадащите отбори. Головете за победителите реализираха Айтач Сулу и Жером Гондорф, докато за гранда от Хамбург се разписа Люис Холтби.

Хамбургер започна добре срещата, но в 38-ата минута Константин Рауш намери капитана Сулу, който стреля с глава и смълча трибуните - 0:1.

След почивката играчите на Дармщат нанесоха решителен удар. В 54-ата минута Жером Гондорф бе намерен в наказателното поле и прати топката в мрежата.

В самия край Холтби намали преднината на гостите, но за нещо повече в мача нямаше време. Преди този двубой Дармщат не бе печелил от 8 кръга насам.

В друг двубой от кръга Аугсбург обърна Вердер като гост. Домакините поведоха с 1:0 чрез Грилич в края на първата част, но с попадения на Финбогасон (53) и Хонг Йонг-Хо (87) гостите стигнаха до успеха.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!