Бившият испански национал Давид Вия откри головата си сметка в МЛС. 33-годишният испанец вкара едно попадение и направи асистенция при победата на тима си Ню Йорк Сити с 2:0 над Ню Инглънд Революшън.

Вия откри резултата в 19-ата минута, а в 84-ата минута подаде за попадението на Патрик Мълинс. Освен това Давид Вия влезе в историята на Ню Йорк Сити като автор на първия гол на клуба в домакински мач от МЛС.

В първия си мач от началото на сезона в лигата на Северна Америка тимът от Ню Йорк, който е съвместна собственост на Манчестър Сити и Ню Йорк Янкис, направи 1:1 като гост на Орландо Сити.

Давид Вия, който е бивш играч на Валенсия, Барселона и Атлетико (Мадрид), през есента игра за австралийския Мелбърн Сити, който също е собственост на Манчестър Сити.