Бившият нападател на "Левски" Гара Дембеле дебютира с гол за новия си клуб Фрайбург. Малийският национал вкара едно от попаденията за немския тим при победата с 4:1 срещу аматьорския Балинген в контрола. Проверката се игра пред 2000 зрители в Оберндорф.

Дембеле се появи в игра в 46-ата минута на мястото на звездата Папис Демба Сисе, който се очаква да бъде продаден в Англия.

Именно Сисе откри резултата в 40-ата минута, а само 4 минути след като се бе появил в игра, Дембеле се разписа за 2:0. Другите две попадения за Фрайбург реализираха Йоханес Флум в 79-ата и Юлиян Шустер в 90-ата.

В петък Фрайбург играе поредната си контрола преди старта на сезона в Бундеслигата - срещу аматьорския Радолфцел.

Както е известно, бившият нападател на "Левски" пропусна проверките на новия си отбор с Блай Вайс (9:0) и с Бьотцинген (4:0) заради травма, но вече е напълно възстановен.