Бившият нападател на “Левски” и Локомотив (Пловдив) Гара Дембеле игра четвърт час за Фрайбург при домакинската загуба на Фрайбург с 1:2 от Хамбургер в мач от 9 кръг на Бундеслигата.

Това бе първият успех на северняците над брайзгауския тим от 18 март 2000 г. и шест неуспешни опита. По този начин спортният директор Франк Арнесен дебютира с победа като треньор на Хамбургер.

Южнокорейският национал Хюн Мин Сон откри резултата за Хамбургер в 12-ата минута, когато с глава засече центриране на Брума. Папис Демба Сисе изравни за домакините веднага след почивката.

В 73-ата минута резервата Иво Иличевич ознаменува с победен гол дебюта си за гостите. Две минути по-късно Гара Дембеле, който за пореден път бе обявен за трансферен провал, се появи на терена на мястото на мароканския национал Ясин Абдесадки.

Въпреки записаната втора победа от началото на сезона Хамбургер остана на последното място в класирането, но вече се изравни по точки с предпоследния Фрайбург./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ
14.10.11
21:30 ч.
Вердер – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Иван Перишич (42), 0:2 Патрик Овомойела (72)
15.10.11
16:30 ч.
Байерн – Херта 4:0
1:0 Марио Гомес (5), 2:0 Франк Рибери (7), 3:0 Бастиан Швайнщайгер (13), 4:0 Марио Гомес (69-дузпа)
Щутгарт – Хофенхайм 2:0
1:0 Шинджи Оказаки (48), 2:0 Павел Погребняк (77-дузпа)
15.10.11
16:30 ч.
Волфсбург – Нюрнберг 2:1
1:0 Марио Манджукич (24), 1:1 Кристиан Айглер (70), 2:1 Марио Манджукич (83-дузпа)
15.10.11
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байер (Леверкузен) 2:2
0:1 Щефан Райнарц (20), 1:1 Марко Ройс (65), 2:1 Патрик Херман (72), 2:2 Андре Шюрле (87)
15.10.11
19:30 ч.
Шалке 04 – Кайзерслаутерн 1:2
0:1 Кристиан Тефт (30-дузпа), 1:1 Клаас Ян Хунтелаар (62-дузпа), 1:2 Дорге Коуемаха (72)