Бившата звезда на “Левски” Гара Дембеле продължава с неволите си в Бундеслигата. Нападателят игра само една минута при победата на Фрайбург с 3:0 срещу Волфсбург. Домакините смачкаха своя съперник. След няколко пропуска в началните минути, в това число и греда на Папис Сисе в 24-ата минута, логичното се случи в 30-ата. Тогава Оливер Барт вкара за 1:0 с глава след центриране на Юлиян Шустер. След още 10 минути се разписа и Ерик Йендришек. Третото попадение падна в 59-ата минута, а негов автор бе Седрик Макиади.

В друг мач от четвъртия кръг Байерн (Мюнхен) победи със същия резултат Кайзерслаутерн като гост. В герой за рекордьора по титли в Германия се превърна нападателят Марио Гомес, който се отчете с хеттрик. Първият му гол бе в 37-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Родней. И второто попадение на Гомес бе от наказателен удар, този път даден за фаул срещу Томас Мюлер. Този път вратарят хвана удара, но при добавката немският национал бе безкомпромисен. Гомес се разписа и в 69-ата минута, след пас на Мюлер.

Най-интересният двубой от кръга обаче бе Хамбургер - Кьолн 3:4. Бившият играч на Литекс Миливое Новакович се отчете с две попадения за победителите, а мачът премина пред няколко обрата. Хамбургер поведе след гол на Петрич от дузпа в 11-ата минута. Последва обрат за гостите – 2:1 след попадения на Адил Чихи и Новакович. След точни удари на Райкович и Сон домакините направиха 3:2. Последва нова важна намеса на Новакович, който изравни в 66-ата минута, а в 88-ата съотборникът му Маккена донесе успеха на “козлите”./БЛИЦ

Хамбургер - Кьолн 3:4
1:0 Петрич (11-д), 1:1 Чихи (21), 1:2 Новакович (49), 2:2 Райкович (60), 3:2 Сон (63), 3:3 Новакович (66), 3:4 Маккена (88)
Фрайбург - Волфсбург 3:0
1:0 Барт (30), 2:0 Йендришек (40), 3:0 Макиади (59)
27.08.11
16:30 часа
Кайзерслаутерн - Байерн (Мюнхен) 0:3
0:1 Гомес (37-д), 0:2 Гомес (55-д), 0:3 Гомес (69)
27.08.11
16:30 часа
Хофенхайм - Вердер 1:2
1:0 Фирмино (37), 1:1 Арнаутович (38), 1:2 Розенберг (83)
27.08.11
19:30 часа
Байер (Леверкузен) - Борусия (Дортмунд) Евроспорт 2 България
Баланс: 64 мача, 24 победи за Леверкузен, 18 равенства, 22 победи за Борусия (Д)