Бившият футболист на “Левски” и Локомотив (Пловдив) Гара Дембеле игра 10 минути при загубата на Фрайбург с 3:5 от Вердер като гост в мач от 3 кръг на Бундеслигата.

Срещата бе истински трилър и изпитание за нервите на феновете на двата тима. Папис Демба Сисе даде аванс на гостите в 7-ата минута, когато се разписа с гърди след центриране на Флум отдясно.

До края на първото полувреме Вердер обърна. Клеменс Фриц изравни в 30-ата минута, след като бе точен с глава след пас на Лукас Шмиц. Четири минути по-късно Клаудио Писаро простреля вратаря Оливер Бауман с удар с десния крак.

Три минути след почивката Сисе изравни, а в 65-ата минута Вердер отново излезе напред. Резервата Марко Арнаутович се разписа с глава само три минути след появата си на терена.

В 80-ата минута Гара Дембеле се появи на терена на мястото на Макиади, а четири по-късно Фрайбург вкара трето попадение чрез Щефан Райзингер.

В 86-ата минута Мехмет Екичи спечели дузпа само минута, след като замени Клаудио Писаро. Аарон Хънт бе точен при изпълнението на наказателния удар. В добавеното време и Уесли се разписа във вратата на Фрайбург.

С втората си победа от началото на сезона Вердер излезе на трето място в класирането с 6 точки, Фрайбург е 16-и с една точка./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 3 КРЪГ
19.08.11
21:30 часа
Борусия (Мьонхенгладбах) - Волфсбург 4:1
0:1 Макото Хасебе (13), 1:1 Марко Ройс (15), 2:1 Филип Даемс (32-дузпа), 3:1 Раул Бобадия (45), 4:1 Марко Ройс (67)
20.08.11
16:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Нюрнберг 2:0
1:0 Роберт Левандовски (50), 2:0 Кевин Гроскройц (80)
20.08.11
16:30 часа
Байерн (Мюнхен) - Хамбургер 5:0
1:0 Даниел ван Буйтен (13), 2:0 Франк Рибери (17), 3:0 Ариен Робен (34), 4:0 Марио Гомес (56), 5:/0 Ивича Олич (80)
20.08.11
16:30 часа
Вердер - Фрайбург 5:3
0:1 Папис Демба Сисе (7), 1:1 Клеменс Фриц (30), 2:1 Клаудио Писаро (34), 2:2 Папис Демба Сисе (48), 3:2 Марко Арнаутович (65), 3:3 Щефан Райзингер (84), 4:3 Аарон Хънт (88-дузпа), 5:3 Уесли (90+3)
Аугсбург - Хофенхайм 0:2
0:1 Райън Бабел (5), 0:2 Сеяд Салихович 85-дузпа)
20.08.11
19:30 часа
Кьолн - Кайзерслаутерн 1:1
0:1 Иво Иличевич (17), 1:1 Мато Яяло (19)
21.08.11
16:30 часа
Майнц - Шалке 04 2:4
1:0 Андреас Иваншиц (7), 2:0 Елкин Сото (12), 2:1 Клаас Ян Хунтелаар (57), 2:2 Бенедикт Хьоведес (64), 2:3 Жоел Матип (81), 2:4 Кристиан Фукс (90)