Елитният Фрайбург изненадващо отпадна още в първия кръг на турнира за Купата на Германия, след като загуби с 2:3 при гостуването си на Унтерхахинг от едноименното мюнхенско предградие. Бившият нападател на "Левски" и голмайстор на родната "А" група – Гара Дембеле, изигра цял мач за гостите, като се представи на добро ниво и даде асистенцията за второто попадение на своя тим.

Макиади изведе Фрайбург напред в 9-ата минута, но в 17-ата Стернишко изравни. След почивката в 47-ата Тунич даде преднина на домакините с гол от дузпа, а в 74-ата Дембеле асистира на Райзингер, който възстанови статуквото - 2:2. Крайното 3:2 оформи Тунич в 87-ата минута отново от дузпа.

Българинът Асен Караславов не игра за Гройтер Фюрт, който разби като гост аматьорския Аймшбутлер ТВ с 10:0 и се класира за втория кръг на турнира.