Петър Денчев не допусна гол, а отборът му Навбахор победи с 2:0 като домакин Кизилкум в мач от 23-ия кръг на първенството на Узбекистан. Попаденията отбелязаха влезлият като резерва Мансурьон Сайдов в 59-ата минута и Дилшод Джабаров в 77-ата.

Благодарение на успеха Навбахор продължава борбата за влизане в първата шестица за втората част от първенството. Нещо, което не е постигано от 2011 година. В момента отборът заема седмото място с 26 точки, на само една от заветната позиция. На нея е Олмалик.

До края на първата фаза на шампионата остават още три кръга. В следващия 24-и кръг българският вратар Петър Денчев ще трябва да опази вратата си суха срещу петия Маш'ал или съотборниците му да отбележат гол повече от съмерника.