Депортиво Ла Коруня победи с 2:1 като гост Атлетик Билбао в среща от 17-ия кръг на Примера. Така баските за първи път от 25 септември 2010 година насам не взеха три точки при домакинството си. Два гола за победителите вкара Адриан (22 и 52). Йоренте се разписа за „лъвовете". Още след 30 секунди игра Йоренте пропусна супершанс. В петата минута Гайска Токеро също пропиля много добра възможност. След силните минути за „червено-белите" Депор нелогично поведе в резултата. Устариц събори Адриан Лопес Алварес за дузпа и потърпевшия реализира - 0:1.

В 34-ата минута Микел Сан Хосе от Атлетик (Билбао) беше изгонен с директен червен картон, тъй като събори като последен защитник Адриан. В 52-ата минута Депортиво удвои преднината си. Адриан пребори Устариц и наказа за втори път Горка Ираисос.

В 86-ата минута Атлетик върна един гол чрез Йоренте. Десният бек Андони Ираола центрира и нападателят с глава се разписа за крайното 1:2./БЛИЦ