Отборът на Депортиво Ла Коруня е много близо до завръщането си в Примера дивисион. В първия мач от финалния плейоф срещу Майорка галисийци се наложиха с 2:0. Точни бяха Феде Картабия и Кике, а Марк Педраса от гостите получи червен картон още преди почивката.

На полуфиналите Депортиво елиминира Малага, а Майорка се справи с Албасете. В рамките на редовния сезон двата тима си размениха по една победа с 1:0 и специалистите очакваха още един равностоен двубой. Срещата на “Риасор” вървеше без много интересни ситуации до 37-ата минута, когато Феде Картабия технично завъртя топката от пряк свободен удар и направи безпомощен стража на Майорка Маноло Рейна.

В 41-ата минута ситуацията за отбора от Балеарските острови се влоши още повече. Педраса не прецени добре влизането си за топката срещу Алекс Бергантинос и бутоните му попаднаха в лицето на футболиста на Депортиво. Реферът Трухийо Суарес нямаше друг избор и изгони Педраса.

Въпреки численото неравенство,  Майорка дълго време успяваше да удържи резултата. В 79-ата минута обаче Кике с акробатичен изстрел насочи топката към вратата, а защитник на Майорка я изчисти едва когато тя вече беше преминала голлинията - 2:0.