Депортиво Ла Коруня победи Еспаньол с класическото 3:0 в мач от 6-я кръг на Примера дивисион и записа втори пореден успех, който го изведе до шестото място във временното класиране.

Алваро Гонзалес си отбеляза автогол, а Лукас Перес вкара другите две попадения. Папе Диоп от тима на Еспаньол пък бе изгонен в 79-ата минута.

В 14-ата минута Алваро Гонзалес имаше нещастието с глава да вкара топката в собствената си врата за 1:0. В 27-ата минута Луис Алберто пусна отлично топката към Лукас Перес, който стреля мигновено и реализира за 2:0 в полза на домакините.

В 47-ата минута отново Лукас Перес бе точен за 3:0 и уби интригата в мача.

Еспаньол остава с девет точки на девета позиция в Примера.

Барселона – Лас Палмас 2:1
1:0 Луис Суарес (25), 2:0 Луис Суарес (54), 2:1 Джонатан Виера (88)
26.09.15
19:15 ч.
Реал (Мадрид) – Малага 0:0
26.09.15
21:30 ч.
Севиля – Райо Валекано 3:2
1:0 Кевин Гамейро (23), 2:0 Стивън Нзонзи (45), 2:1 Бебе (51), 2:2 Хави Гуера (68), 3:2 Евген Коноплянка (86)
Спортинг (Хихон) – Бетис 1:2
1:0 Спортинг Хихон (17'), 1:1 Хоакин (46'), 1:2 Рубен Кастро (57')
27.09.15
13:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Еспаньол 3:0
1:0 Алваро Гонзалес (14-авт), 2:0 Лукас Перес (27), 3:0 Лукас Перес (47)
Реал Сосиедад – Атлетик (Билбао) (F +)
Баланс: 136 мача, 45 победи за Реал Сосиедад, 35 равенства, 56 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.