Депортиво (Ла Коруня) продължава да няма победа от началото на сезона, след като в мач от 5 кръг на Примера дивисион допусна домакинско поражение с 0:2 от Алмерия.

И двата гола в мача паднаха в първите 20 минути, като нигерийския национал Калу Уче се разписа в 4-ата и 18-ата минути.

Домакините довършиха мача с 10 души заради червения картон на Диего Даниел Колото в 41-ата минута. Алмерия пък сложи край на серията си от две поредни загуби.

Еспаньол продължава да редува победи със загуби и записа успех с 1:0 над Осасуна. Точен бе Алваро в 24-ата минута. Тимът от Барселона все още няма равенство от началото на сезона, но пък е на пето място в класирането./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 5 КРЪГ
На 25 септември (събота)
0:1 Топал (7), 0:2 Роберто Солдадо (10)

0:1 Сейду Кейта (56), 0:2 Шави (75), 1:2 Игор Габилондо (90+1), 1:3 Серхио Бускетс (90+3)

От 26 септември (неделя)
Расинг (Сантандер) – Хетафе 0:1
0:1 Виктор Санчес (16)

0:1 Калу Уче (4), 0:2 Калу Уче (18)

1:0 Алваро (24)

Майорка – Реал Сосиедад 2:0
1:0 Фернандо Кавенаги (7), 2:0 Фернандо Кавенаги (63)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 26 септември (неделя)
20:00 часа Еркулес – Севиля (ТВ +)
Баланс: 36 мача, 11 победи за Еркулес, 10 равенства, 15 победи за Севиля

22:00 часа Атлетико (Мадрид) – Сарагоса
Баланс: 106 мача, 42 победи за Атлетико (Мадрид), 31 равенства, 33 победи за Сарагоса