Депортиво (Ла Коруня) взе важна точка след 2:2 при гостуването си на Спортинг (Хихон) в среща от 35-ия кръг на Примера дивисион. Точка е от изключително значение за галисийците в битката за спасение и запазване на елитния статут.

Още в 8-ата минута Адриан откри резултата в полза на тима от Ла Коруня, но в 35-ата минута домакините от Спортинг възстановиха равенството за 1:1 след точно изпълнение на дузпа от страна на Айосе. Само след още пет минути игра с втория и гол в мача Адриан даде нова преднина на Депортиво за 2:1. След почивката домакините натиснаха и успяха да изравнят едва в последната 90-ата минута, когато Барал изпълни хладнокръвно дузпа и оформи крайното 2:2. След подялбата на точките Депортиво събра актив от 39 точки и е на 17-о място, докато Спортинг се изкачи на девета позиция с 43 пункта.

В друг мач с отношение към борбата за оставане в Примера Еркулес допусна домакинска загуба от Расинг (Сантандер) с 2:3. Още в 14-ата минута Сантос даде аванс на гостите за 0:1, но пет минути преди края на първата част Сендоа възстанови статуквото за 1:1. Радостта на домакините от Аликанте обаче бе доста кратка, тъй като само 60 секунди по-късно Сантос реализира нов гол за кантабрийци – 1:2. Головото шоу продължи и в 43-ата минута Гомес изравни за 2:2, а в последните секунди на първото полувреме Енрике отново даде преднина за Расинг – 2:3. След почивката в 61-ата минута нападателят на Еркулес Нелсон Валдес получи директен червен картон и това до голяма степен предопредели крайният изход на мача. До нови попадения така и не се стигна и гостите от Сантандер се поздравиха с трите точки, които са изключително важни в борбата им за оцеляване. След победата си Расинг се изкачи на 11-о място с 43 точки, докато Еркулес остана на предпоследната 19-а позиция с 33 пункта.

Валенсия пък се бетонира на третото място след успех над Реал Сосиедад с 3:0. Головете за „прилепите” отбелязаха Роберто Солдадо в 16-ата и 37-ата и Хонас в 25-ата минути. След този си успех Валенсия вече има актив от 66 точки и преднина от 6 пункта пред четвъртия Виляреал, който утре от 13:00 часа гостува на Майорка. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 35 КРЪГ
На 7 май (събота)
Хетафе – Алмерия 2:0
1:0 Колунга (4), Риос (53)

Валенсия – Реал Сосиедад 3:0
1:0 Роберто Солдадо (16), 2:0 Хонас (25), Роберто Солдадо (37)

Атлетик (Билбао) – Леванте 3:2
1:0 Гайска Токеро (31), 2:0 Диего Лопес (47-дузпа), 3:0 Фернандо Йоренте (67), 3:1 Стуано (77), 3:2 Нано (85)

Спортинг (Хихон) – Депортиво (Ла Коруня) 2:2
0:1 Адриан (8), 1:1 Айосе (35-дузпа), 1:2 Адриан (40), 2:2 Борал (90)

Еркулес – Расинг (Сантандер) 2:3
0:1 Сантос (14), 1:1 Сендоа (40), 1:2 Сантос (41), 2:2 Гомес (43), 2:3 Енрике (45)

21:00 часа Атлетико (Мадрид) – Малага (ТВ +)
Баланс: 57 мача, 31 победи за Атлетико (Мадрид), 14 равенства, 12 победи за Малага

23:00 часа