Срещата между Динамо (Загреб) и Хайдук Сплит от последния 36-и кръг на хърватското първенство беше прекратена от съдията Иван Бебек в 85-ата минута заради общи обидни скандирания от цялата публика към ръководството на Хърватския футболен съюз.

До този момент резултатът беше 1:0 за домакините с гол на Йерко Леко в 79-ата минута. В последните минути обаче двете агитки- Бад Блу бойс (Загреб) и Торсида (Сплит), започнаха обидни скандирания към ръководството на централата, особено на сексуална основа, наричайки цялото ръководство педери (хомосексуалисти).

След като подобни думи ехтяха от трибуните, съдията нямаше друг избор, освен да спази наредбата на централата и да сложи преждевременен край на мача.

"Феновете трябва да знаят, че няма друг път, освен да се държат възпитано. На 90 процента мога да потвърдя, че този мач ще бъде записан с този резултат като краен, заяви вицепрезидентът на Хърватската футболна централа Анте Вучемилович-Шимунович.