ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК

Лидерът Байерн не успя да победи на свой терен шампион Борусия (Дортмунд), с който поделиха точките след 1:1 в голямото дерби от 15-ия кръг на юбилейния 50-и сезон в германската Бундеслига.

Първото полувреме на „Алианц Арена” в Мюнхен бе изключително слабо и двата тима не предложиха нищо интересно на зрителите. В 37-ата минута централният бранител на домакините Холгер Бадщубер бе заменен принудително от Жером Боатенг, след като получи тежка контузия. Първоначалните прогнози са, че защитникът има скъсано кръстни връзки на коляното.

След почивката баварците натиснаха и усилията им дадоха резултат в 67-ата минута, когато Томас Мюлер подаде към Тони Кроос, който със силен удар отдалеч не остави никакви шансове на Роман Вайденфелер и вкара за 1:0. Марио Гьотце спаси гостите от поражение, след като в 74-ата бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на домакините и изравни за 1:2. До края на мача Байерн опита всичко по силите си, за да стигне до трите точки, но така и не успя да вкара победен гол.

След равенството баварците продължават да са лидери с 38 точки, но вече са само с 8 пред втория Байер (Леверкузен). Борусия (Дортмунд) остава на трета позиция с 27 точки и на 11 пункта от върха.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
30.11.12
21:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Айнтрахт (Франкфурт) 4:0
1:0 Щефан Райсингер (35), 2:0 Оливер Финк (42), 3:0 Нандо Рафаел (58), 4:0 Аксел Белингхаузен (85)
Майнц – Хановер 2:1
1:0 Мюлер (10), 1:1 Шилц (28), 2:1 Шалах (89)
Байерн – Борусия (Дортмунд) 1:1
1:0 Тони Кроос (67), 1:1 Марио Гьотце (74)
02.12.12
16:30 ч.
Хофенхайм – Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 8 мача, 1 победа за Хофенхайм, 2 равенства, 5 победи за Вердер
02.12.12
18:30 ч.
Волфсбург – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 30 мача, 11 победи за Волфсбург, 10 равенства, 9 победи за Хамбургер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК