Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити направиха скучно 0:0 на "Олд Трафорд" в 183-тото дерби между двата отбора. Срещата се превърна в тактическо надлъгване между Оле Гунар Солскяер и Пеп Гуардиола и почти изцяло липсваха головите положения.

Скот Мактоминей и Стърлинг пропуснаха по едно добро положение в първите минути. Марез пък пропиля най-добрата ситуация в мача в 30-ата минута. Жесус продължи към Де Бройне на границата на наказателното поле. Белгиецът хитро пусна топката през краката на Шоу и изведе Марез очи в очи с Де Хеа. Алжирецът имаше доста време, но стражът го изчака спокойно, остана на крака и блокира удара му. Де Бройне опита добавка, но изстрелът му премина над напречната греда.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Веднага след началото на второто полувреме Рашфорд бе намерен отлично в наказателното поле и фаулиран миг преди да стреля. Съдията посочи бялата точка за дузпа, но след намесата на ВАР отмени решението си. Оказа се, че Рашфорд е бил в засада при паса.

В 69-ата минута гостите направиха лек опит да разчупят скуката. Жезус получи в наказателното поле с груб вратата, след което намери Де Бройне, но неговият удар бе блокиран от Магуайър.

До края на мача не се случи нищо интересно и логично двете нули останаха непроменени на таблото.

Двата тима запазиха съседните си позиции в таблицата. Юнайтед заема седмото място с 20 точки, докато Сити е на осмото с 19.